A tudósok a Föld óceánjainál háromszor nagyobb vízforrást találtak az űrben, ahol bolygók is kialakulhatnak
Nagy előrelépés történt az élet keresésében az univerzumban, miután a tudósok hatalmas mennyiségű víz jelenlétét fedezték fel.
Az új kutatás egy fiatal csillagot körülvevő gáz- és porkorongra összpontosít, amelyet az Atacama Large Millimeter/submilliméter Array (ALMA) segítségével figyeltek meg. A HL Tauri nevű csillag 450 fényévre található, és elképesztő mennyiségű vízgőz veszi körül, derül ki az Indy100 beszámolójából.
Valójában az összes földi óceán térfogatának háromszorosát teszi ki, és bolygók születési helyeként is szolgálhat a későbbiekben. A Nature Astronomy című szaklapban megjelent kutatás szerint a gőz mennyisége javíthatja annak esélyét, hogy egy bolygó lakható legyen, ha egyszer kialakul ott egy.
Úgy tűnik, hogy a HL Tauri körüli víz mennyisége befolyásolja az új bolygók születését, és az ottani körülmények tükrözhetik azokat a viszonyokat, amelyek a Föld 4,5 milliárd évvel ezelőtti kialakulásakor uralkodtak.
Stefano Facchini a Milánói Egyetemtől a projekt vezető szerzőjeként megosztotta izgatottságát, hogy
vízgőz óceánjainak képét látja ugyanabban a régióban, ahol valószínűleg egy bolygó alakul ki.
A víz, mint mindig, az elmúlt időszakban számos új tudományos fejlesztés alapját képezte. A tudósok nemrégiben fedezték fel, hogy a felszínről lassan szivárog a víz a Föld magja felé. Egy tudós korábban megtalálta a Földön valaha felfedezett legrégebbi vizet is, és úgy döntött, a legjobb, amit tehet, hogy megkóstolja, és elmondja, milyen volt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén